Bezdrátová elektroosmóza

Bezdrátová elektroosmóza

Nejjednodušší způsob snížení vlhkosti zdiva bez stavebních zásahů

Hydroizolace spodní stavby domu ztratí po letech svou účinnost, nebo možná nebyly nikdy v dostatečném rozsahu provedeny, což se týká většiny starých domů. V průběhu let vnikají do zdiva společně s vodou rozpuštěné soli. Tyto soli činí vodu elektricky vodivou, čímž ve zdivu vznikne elektrostatické pole. Kapilárními silami a s podporou elektrostatického pole vzlíná voda ve zdivu až do značných výšek, které mohou přesahovat i 9 metrů. Pasivní bezdrátová elektroosmóza funguje na principu indukce elektromagnetického pole, které posiluje pozitivní náboj molekul vody a voda může působením vlastní váhy klesat dolů. Voda je přitahována k záporně nabité zemině a vlhkost se tak do ní začne ze zdiva odvádět.

Zařízení může být instalováno jak ve sklepě, tak v přízemí. Ideální umístění je přibližně uprostřed nemovitosti, tak, aby z tohoto místa bylo zajištěno úplné a dokonalé pokrytí celé nemovitosti a všech vlhkostí postižených míst.

Systém je absolutně bezúdržbový, zařízení zůstává pevnou součástí stavby a pracuje v nepřetržitém provozu po několik desetiletí. Suchým zdivem je ušetřeno až 65 % energie vynaložené na vytápění.

Výhody bezdrátové elektroosmózy:

  • Systém je možné aplikovat na jakýkoliv druh zdiva (přírodní kámen, beton, cihlové a smíšené zdivo).
  • Bez stavebních úprav. Bez nutnosti pravidelné údržby.
  • Technologie úspěšně snižuje vlhkost až na úroveň, při které je možno aplikovat sanační omítky.
  • Zredukováním nadměrné vlhkosti v místnostech se postupně odstraní zatuchlý zápach. Vznikne tak zdravější a příjemnější obytné prostředí bez plísní a zavlhlých textilií.
  • Při výkonu 6 W jsou roční náklady na provoz systému zanedbatelné (cca 250 Kč/rok).
  • Systém nemá vliv na zdraví obyvatel nemovitosti ani nepůsobí rušivě na elektrické spotřebiče nebo vysílače signálu wifi.
  • Dlouhodobá záruka na funkčnost zařízení.
  • Cenová dostupnost
Nezávazná poptávka

Před určením vhodnosti použití pasivní bezdrátové elektroosmózy je doporučeno provést vlhkostní průzkum, který určí příčiny vlhnutí objektu a stanoví, jestli se pro danou nemovitost tato technologie hodí.

Bezdrátovou elektroosmózu nabízíme ve dvou variantách výkonu pro 450 m2 a 700 m2. Pomůžeme vám s výběrem vhodného systému pro vaši nemovitost.

Orientační cena bezdrátové elektroosmózy

Od 35 000 Kč za řídící jednotku, což při dosahu základní řídící jednotky do kruhu o obsahu 450 m2 dělá necelých 80 Kč za 1 m2 sanované plochy.

Sanace vlhkého zdiva - reference

Podívejte se na výběr z našich referencí
Nezávazná poptávka