Novinky ze světa odvlhčování budov

Blog
Řešení hydroizolace a odstranění vlhkosti zdiva historického objektu.

Publikováno: 10.06.2022

V článku popíšeme typický soubor sanačních metod, které se používají na historických objektech k doplnění hydroizolace spodní stavby a k odstranění příčin nadměrné vlhkosti zdiva. Jako podklad pro tento článek poslouží jedna z našich větších realizací sanačních prací na menším venkovském zámku, který je starý přibližně 300 let, prošel několika rekonstrukcemi a v době komunismu a následných let značně zchátral.

Číst dále
Sanace zámecké parkové zdi – zámek Vsetín.

Publikováno: 16.04.2022

V článku se dozvíte o sanaci zámecké parkové zdi vsetínského zámku, kterou jako hlavní dodavatel stavebních prací prováděla firma Redal Aktiv s.r.o. a naše společnost byla přizvána k instalaci technologie aktivní drátové elektroosmózy pro odvlhčení silně zavlhlého zdiva. V textu níže je popsán celkový přístup k sanaci zámecké parkové zdi a jednotlivé stavební úkony, které se zde realizovaly.

Číst dále
Krémová injektáž zdiva (článek 3/3) – příprava zdiva před aplikací a úpravy po aplikaci.

Publikováno: 30.03.2022

Poslední ze série článků o krémové injektáži zdiva vám předá informace o vhodné přípravě zdiva před samotnou aplikací. V druhé části článku pak popíšeme, jaké jsou vhodné úpravy zdiva po provedení injektáže a jak ošetřit již izolované, ale stále vlhké stěny a jaké jsou doporučené časové intervaly provedení těchto úprav po aplikaci krémové injektáže.

Číst dále
Krémová injektáž zdiva (článek 2/3) – možnosti aplikace, kde jí lze použít a kde nelze.

Publikováno: 16.03.2022

Zde se dozvíte, proti jakým způsobům vlhnutí zdiva a na jakých typech objektů je ideální použít krémovou injektáž zdiva. Na závěr vám vysvětlíme, co vždy doporučujeme provést před volbou krémové injektáže, jakožto hlavní sanační metody. Tento článek je druhým z celkových tří, které budou postupně publikovány.

Číst dále
Krémová injektáž zdiva (článek 1/3) – cenově dostupná technologie dodatečné izolace vlhkého zdiva.

Publikováno: 26.02.2022

V článku vás seznámíme s velmi rozšířenou technologií dodatečné izolace zdiva – krémovou injektáží. Dozvíte se, o jaký druh injektáže se jedná a proti jakým zdrojům vlhkosti zdiva se hodí ji použít. Blíže vás seznámíme s vlastnostmi samotného krému a jak funguje ve zdivu. Seznámíme vás s hlavními výhodami krémové injektáže. V dalších článcích této minisérie se dozvíte ostatní doplňkové informace. Tento článek je prvním z celkových tří, které budou postupně publikovány.

Číst dále
Odvlhčení spodní stavby Kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře.

Publikováno: 14.02.2022

Naše společnost byla v roce 2019 přizvána jako subdodavatel na rozsáhlou rekonstrukci a obnovu významné kulturní památky – Kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře. V článku je popsáno, v čem spočívala naše práce na odvlhčení spodní stavby kostela, jaké sanační technologie jsme zde přímo použili a jak jsme si poradili s jejich šetrnou aplikací za specifických podmínek chráněné památky.

Číst dále