Energetická sanace zdiva – systém vnitřního zateplení
Snížení tepelných ztrát a tzv. energetická sanace zdiva a s ní spojené úspory nákladů za energie se v posledních letech stává stále větším tématem. Je to z důvodu neustále rostoucích cen energií. U novostaveb je situace jednodušší, protože je stavíme s přihlédnutím k tomuto faktu. Co ale udělat s historickými budovami a staršími objekty, které jsou stále využívány a plánujeme je dlouhodobě zachovat? Tyto stavby jsou při našem současném životním stylu daleko více energeticky náročné, a tudíž také nákladné. Nemůžeme si na nich dovolit provádět například zateplovací systémy na fasádě, neboť bychom tím zničili jejich historickou a estetickou hodnotu.
Právě pro podobné objekty, které jsou energeticky náročné, často zavlhlé a s rizikem výskytu plísní, nabízíme řešení v podobě systému vnitřního zateplení pomocí kapilárně aktivních a prodyšných vnitřních zateplovacích systémů. Jedná se o systém vnitřních tepelně izolačních desek, vyrobených z kapilárně aktivních materiálů, které mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Systém vnitřních izolačních desek v sobě spojuje kapilární otevřenost pro umožnění prostupu vodní páry, tepelnou izolaci a regulaci vlhkosti vzduchu.
Desky se s pomocí systémové minerální malty lepí na povrch vnitřních stěn, které jsou zbaveny starých nátěrů, případně omítek. Na desky se po jejich instalaci z vnitřní strany zdiva aplikuje vysoce porézní kapilárně aktivní omítka o tloušťce 10 – 15 mm, která reguluje vnitřní vlhkost a zajišťuje ochranu před tvorbou plísní.
Pomocí systému vnitřního kapilárně aktivního zateplení podstatně snížíme energetické ztráty spojené s užíváním staršího objektu a tím zvyšujeme užitnou i finanční hodnotu nemovitosti. Dalším aspektem je podstatné zlepšení bytové pohody při trvalém bydlení v historickém objektu. Dojde ke zvýšení povrchové teploty stěn. Můžeme pak snížit teplotu vytápění místností, čímž snižujeme náklady na energie. Vytápěcí fáze trvá navíc kratší dobu.
Výhody systému vnitřního zateplení:
- Vysoké tepelně izolační vlastnosti.
- Kapilárně aktivní systém se stoprocentní ochranou před vlhkostí a plísní.
- Snižuje vzdušnou vlhkost a vytváření příjemné mikroklima v místnostech.
- Výrazně a trvale snižuje náklady na vytápění.
- Systém je použitelný ve všech budovách a obytných prostorách, aniž by došlo ke změně vzhledu fasády.
- Mimořádně malá tloušťka tepelné izolace, jednoduché použití i na dílčích místech a detailech.
- Neuvolňuje žádné zdraví škodlivé či alergenní látky, nevytváří živnou půdu pro plísně a bakterie.
Sanace vlhkého zdiva - reference
Podívejte se na výběr z našich referencí- Lokalita: Přibyslav (okr. Havlíčkův Brod)
- Objekt: rodinný dům
- Datum: Říjen 2017
- Technologie: Pro odvlhčení suterénních prostor byla instalována technologie aktivní drátové elektroosmózy se zabudovanými elektrodami ve vlhkém zdivu a v podzákladí. Dále lokálně v přízemí v nepodsklepených částech byla provedena chemická injektáž zdiva.
- Lokalita: Doubrava (okr. Karviná)
- Objekt: obecní úřad
- Datum: Listopad 2012
- Technologie: Instalace systému aktivní drátové elektroosmózy - řídící jednotky, kladných elektrod do vlhkého zdiva a záporných elektrod do podloží objektu. Za pomoci této sestavy prvků elektroosmózy dochází k přerušení kapilárního vzlínání vlhkosti.
- Lokalita: Kovářská (okr. Chomutov)
- Objekt: rekreační objekt
- Datum: Září 2018
- Technologie: Instalace prvků technologie aktivní drátové elektroosmózy do obvodového zdiva historického objektu. Obvodové zdivo kamenné zasažené vzlínající zemní vlhkostí. Elektrody pevně zabudovány do zdiva a do podzákladí, vytvořena dodatečná hydroizolace.
- Lokalita: Svijanský Újezd (okr. Liberec)
- Objekt: rodinný dům
- Datum: Září 2013
- Technologie: Postupné snížení vlhkosti zdiva s využitím technologie bezdrátové elektroosmózy bez přímého stavebního zásahu do zdiva. Vlhkost lze touto metodou postupně snížit na úroveň možnosti aplikace sanačních omítek.