Novinky ze světa odvlhčování budov

Blog
Sanace vlhkého zdiva památkově chráněného objektu metodou pulzní drátové elektroosmózy.

Publikováno: 01.02.2022

V článku se dozvíte o jedné z našich větších instalací technologie pulzní drátové elektroosmózy na historickém objektu v centru Brna. Popíšeme, v čem spočívalo komplexní řešení sanace vlhkého zdiva spodní stavby tohoto objektu. Dále vysvětlíme, jak daná technologie funguje, v čem se liší od klasické drátové elektroosmózy a jaké je její nejlepší uplatnění v praxi.

Číst dále
Rubová gelová injektáž – vytvoření dodatečné hydroizolace mezi zdivem a přilehlou zeminou.

Publikováno: 28.05.2021

Rubová injektáž je zajímavá technologie, s jejíž pomocí lze vytvořit dodatečnou bariéru proti pronikání vlhkosti i tlakové vody mezi stavebním dílcem (zdivem, nebo betonovou konstrukcí) a přilehlou zeminou. K tomuto druhu izolace není zapotřebí náročných a cenově nákladných odkopových prací a lze tak izolovat konstrukce, které jsou jinými způsoby prakticky neřešitelné. V článku se dozvíte, kde všude lze rubovou injektáž použít a jak se provádí. Dále se dočtete o přednostech rychletuhnoucích a bobtnajících akrylátových gelů, kterými se rubové injektáže provádějí a jaké vlastnosti má nově vytvořená hydroizolace touto technologií.

Číst dále
Utěsňující tlaková injektáž akrylátovými gely.

Publikováno: 27.05.2021

Článek vás provede možnostmi využití tlakové injektáže akrylátovými gely pro izolaci zdiva proti vodě. Popisuje zajímavé vlastnosti akrylátových gelů a jejich široké uplatnění v oblasti sanací vlhkého zdiva. Je zde popsána zejména možnost izolace zdiva tímto způsobem v podobě vytvoření horizontální hydroizolace. Další způsoby aplikace tohoto skvělého materiálu budou rozvedeny v dalších příspěvcích. Tento text navazuje na předchozí článek „Různé druhy injektáží pro sanaci vlhkého zdiva“.

Číst dále
Tlaková chemická injektáž zdiva proti vlhkosti roztokem křemičitanu.

Publikováno: 13.05.2021

V článku se dočtete o velmi účinné a dlouhodobě trvanlivé variantě provedení chemických injektážních clon proti pronikání vzlínající vlhkosti do zdiva. Jde o tlakovou injektáž křemičitany. Dozvíte se, co musí předcházet provedení injektážní clony křemičitany, jak tato injektáž funguje a na jaké zdivo a zdroje vlhkosti je nejvhodnější ji používat. Tento text navazuje na předchozí článek „Různé druhy injektáží pro sanaci vlhkého zdiva“.

Číst dále
Odvlhčení a rekonstrukce přízemí a sklepa budovy střední zdravotnické školy Svitavy.

Publikováno: 14.04.2021

Společnost SANOTECH.cz s.r.o. vyhrála výběrové řízení na provedení odvlhčení a rekonstrukce sklepních prostor a přízemí budovy střední zdravotnické školy Svitavy. V článku se dočtete, jaké sanační technologie byly využity, jak postupně práce na sanaci vlhkých konstrukcí spodní stavby objektu probíhaly a s jakými těžkostmi jsme se potkali při realizaci zakázky a jak jsme je vyřešili.

Číst dále
Sanační materiály a povrchové úpravy vhodné na vlhké a zasolené zdivo.

Publikováno: 02.04.2021

V článku se dočtete, jaké materiály je vhodné aplikovat na silně zasolené zdivo. Postupně představujeme materiály, jako je antisanitrační přednástřik a sulfátostálá minerální izolační stěrka. Dále článek pojednává o použití sanačních omítek – klasických vnitřně hydrofobizovaných a také o hydrofilních omítkách, které jsou zajímavou alternativou.

Číst dále