O nás

O nás

SANOTECH.cz s.r.o. – kdo jsme?

Jsme rodinná česká stavební firma specializující se na izolace a sanace vlhkého zdiva a s těmito obory spojené doplňkové technologie a služby.

Naše poslání – proč to všechno děláme?

Nadměrnou vlhkostí a s ní spojenými problémy je postižena valná většina starších a historických objektů, ale také řada novostaveb. V těchto budovách trávíme velkou část našeho života, příjemné chvíle s rodinou, přáteli, nebo na pracovišti. Zasloužíme si proto, aby nám naše objekty dlouhodobě sloužily k potěšení a kvalitnímu užívání.

To vše může kazit nadměrná vlhkost, která dlouhodobě škodí nejen nám, jakožto uživatelům, ale také samotným objektům. Dochází ke ztrátám na významném historickém dědictví a mnoho památek je v neutěšeném stavu. Rovněž velké množství obytných prostor je díky vlivu vlhkosti buď zcela neobyvatelných, nebo jsou podmínky užívání neadekvátní.

Posláním firmy je maximálně napomoci chránit vaše stavby před působením vlhkosti, a i když je voda v přírodě potřeba a dává život, v budovách je naším cílem jí odstranit. Chceme zlepšit kvalitu užívání objektů všech typů, které mají pro své majitele a uživatele hodnotu a ve kterých trávíme většinu života. Protože každý z nás si zaslouží žít ve zdravém a čistém prostředí a naše firma pro to dělá maximum.

Naším cílem je prodloužení životnosti a užitnosti budov a záchrana značného kulturního dědictví, které nás všechny obklopuje. Prodlužujeme budovám jejich pomyslný život a zachraňujeme je před chátráním a rozpadem. Proto každý den vyjíždíme k vám, našim zákazníkům, abychom alespoň malým kouskem své odbornosti a dovednosti přispěli ke zlepšení světa, který nás všechny obklopuje.

Jak ke své práci přistupujeme?

Zadáte-li do internetového vyhledavače slovní spojení sanace vlhkého zdiva, vypadne na vás přibližně 155 000 odkazů. Existuje široká paleta způsobů, jak lze s vlhkostí bojovat. Jak ale můžete vědět, která z těchto možností je právě pro váš problém ta nejvhodnější? Nejdůležitější je proto vybrat si partnera, který vám pomůže se v té džungli zorientovat a doporučí řešení, které pro vás bude opravdu to pravé.

Jsme odborníci na obor sanace a izolace vlhkého zdiva, nikoliv obchodníci, kteří prodávají jen jedno „universální řešení“. K vlhkým budovám nelze přistupovat jednotvárně. Co je někde vhodné a bude fungovat, jinde může být neproveditelné, případně bude mít jen malou nebo žádnou účinnost. Víme, že ke skutečně dlouhodobému řešení problémů s vlhkým zdivem vede cesta skrze optimálně zvolený soubor opatření, který je ušitý dané stavbě na míru.

Ovládáme a realizujeme širokou paletu sanačních technologií a postupů. Na základě provedeného prvotního vlhkostního průzkumu a diagnostiky problému sestavíme optimální návrh kombinace sanačních technologií, které jsou pro vaši stavbu nejvhodnější.

Sledujeme nové trendy, zdokonalujeme technologické postupy a při přípravě zakázek postupujeme individuálně s ohledem na každého zákazníka tak, abychom vhodnou volbou technologií nalezli vždy adekvátní sanační systém. S nejlepším vědomím a svědomím dáváme zákazníkům taková řešení, jaká bychom si sami nechali provést na svých vlastních nemovitostech.

Neslibujeme, co nemůžeme splnit, ale na funkčnost námi navržených a prováděných technologií sanace a izolace vlhkého zdiva poskytujeme dlouhodobé záruky.

Dbáme na profesní a odborný rozvoj našich zaměstnanců. Jako členové WTA – Vědeckotechnické společnosti pro sanaci staveb a obnovu památek máme díky pravidelným školením, specializovaných na oblast sanace a hydroizolace vlhkého zdiva, vždy ty nejaktuálnější informace a materiály, které přenášíme do praxe. Naši pracovníci na stavbách jsou pravidelně školeni v provádění technologií sanace a izolace zdiva. Spolupracujeme s předními renomovanými výrobci sanačních materiálů a technologií.

Nejsme sice nejlevnější, ale zakládáme si na kvalitě použitých materiálů i na neustálém odborném růstu našich pracovníků. Zvolené řešení musí fungovat desítky let a my vám nabízíme ověřené a profesionální postupy a materiály. Je to cena, za kterou si naši zákazníci rádi kupují klidné spaní a ochranu často vysokých investic do rekonstrukcí objektů.

Držíme slovo i termíny zakázek. Slušné a vstřícné jednání se zákazníky je naší prioritou. Zakázky vedeme profesionálně, bezpečně a v jednotném standardu, kvalifikovanými pracovníky pod odborným dozorem našich techniků a stavbyvedoucích.

Od roku 2009 jsme vyřešili více než 2000 vlhkých objektů, a i po letech máme s klienty dobré vztahy. Pro naše zákazníky jsme dlouhodobým odborným partnerem a oni se nás za to nebojí doporučit dál. To je pro nás důkaz, že svou práci děláme dobře.

Ohlasy našich zákazníků
Nejčastější otázky
Máte vlhkou nemovitost, problémy s vlhkou stavbou jakéhokoliv typu? V tom případě se na nás obraťte. Možností máte hned několik. Můžete rovnou zavolat na telefonní číslo 603 575 633. Dovoláte se k nám na ústřednu, kde můžete okamžitě řešit Váš problém s vlhkostí zdiva. Buď si rovnou domluvíte schůzku na požadované nemovitosti, případně bude kontakt na Vás předán jednomu z našich technických pracovníků, který s Vámi bude dále problém řešit. Nejčastěji se poté domluvíte na schůzce, aby mohl náš technik určit přesně příčiny vlhnutí stavby a navrhnout na ně adekvátní řešení. Poté technik vypracuje návrh sanace vlhkého zdiva, který je přímo šitý na mírů problémům s vlhkostí, které zjistil při prohlídce Vaší nemovitosti. Samozřejmostí je i zaslání položkového rozpočtu, abyste věděli, kolik Vás to celé bude stát. Po zvážení návrhu je tu náš technik stále pro Vás a dovysvětlí Vám Vaše případné doprovodné otázky. Pokud budete s návrhem sanace spokojeni, můžete se domluvit na terminu jeho realizace. Vše řešíte s jedním odborníkem, který Vás celým procesem provede.
Záleží na rozsahu problémů s vlhkostí, které Vaši nemovitost trápí. Náš technický pracovník s Vámi bude určitě prvotně konzultovat vše po telefonu. Většinou pak preferujeme osobní prohlídku a provedení dodatečného vlhkostního průzkumu, který určí přesně problémy s vlhkostí a navrhne na ně adekvátní řešení. Můžete se ale také domluvit tak, že pošlete na mail půdorys s rozměry jednotlivých stěn (okótovaný půdorys) a s vyznačením stěn, které chcete izolovat. Případně zašlete i výkaz výměr. Dále je zapotřebí znát materiál, ze kterého je zdivo postaveno a v ideální případě přiložit pár fotografií - celkový pohled na budovu, fotografie z interiéru a exteriéru. Na základě těchto podkladů Vám zpracujeme sanační návrh s rozpočtem i bez návštěvy na místě naším technikem.
Cenové relace sanačních technologií jsou uvedeny na konci stránek s jejich popisem. Jedná se o ceny orientační, ve kterých se pohybuje většina realizací. Pro určení přesné ceny je třeba, aby náš technický pracovník objekt navštívil, zjistil příčiny problémů a určil konkrétní technologii sanace vlhkého zdiva (případně soubor technologií), které jsou v daném případě nejvhodnější pro jejich řešení. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím telefonu, emailu nebo formuláře na https://www.sanotech.cz/nezavazna-poptavka. Váš kontakt bude předán jednomu z našich technických pracovníků, kteří jsou tu pro Vás a zkonzultují s Vámi konkrétní situaci. Poté Vám vypracujeme konkrétní stavební rozpočet s přesnou cenou.
Vlhkostní průzkum provádějí naši techničtí pracovníci za účelem zjištění příčin vlhnutí stavby a nalezení optimálního řešení sanace vlhkého zdiva. Naši pracovníci jsou vybaveni přístroji pro měření povrchové i hloubkové vlhkosti zdiva, mají přístroj na měření vlhkosti vzduchu a v případě potřeby mají možnost odebrat vzorky zdiva. Pro rozsáhlejší vlhkostní průzkumy disponujeme též systémem pro detekci poruch potrubí a okapových svodů pod domem a systémem MOIST 350-B, což je technologie založená na principu mikrovln, schopná provést plošný sken zdiva a změřit v něm vlhkost do hloubky až 80 cm. Během prohlídky objektu je vhodné projít veškerý interiér i exteriér objektu a většina prostor v domě by tak pro technika měla být přístupná. Dále je dobré mít na schůzku s technikem připraveny základní plánky objektu. Ideální je půdorys suterénu a přízemí, který obsahuje rozměry stěn a místností a dále řez objektem (pokud je k dispozici). Výstupem z prohlídky je návrh sanace vlhkého zdiva, ve kterém jsou jasně popsány příčiny vlhnutí stavby. Dále návrh obsahuje zvolené technologie pro sanaci vlhkého zdiva, jejich popis, záruční informace, technologii provádění a položkový rozpočet.

Naše certifikáty

Naše videa

Aktivní drátová elektroosmóza - odvlhčení zdiva, odstranění vzlínající vlhkosti - SANOTECH.cz s.r.o.

Krémová injektáž zdiva proti vzlínající vlhkosti - SANOTECH.cz s.r.o. - sanace a izolace vlhkého zdiva.

Odvlhčení spodní stavby zámku Brandýs nad Orlicí.

Nezávazná poptávka